Tím Hviezda

Juraj Benda 

manažér Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda 

Už počas štúdií BA Film & Média na Birkbeck College, University of London, Juraj simultánne fungoval ako produkčný v The King’s Head Theatre, kde zorganizoval desiatky pamätných koncertov. Ako stage manažér tiež spolupracoval s niekoľkými londýnskymi divadlami, čo mu prinieslo inšpiratívne kooperácie s viacerými renomovanými osobnosťami britskej divadelnej scény, ako napríklad Maureen Lipman („Women“ v The King’s Head Theatre), alebo Katy Manning („Me & Jezebel“ v The New End Theatre) a mnoho ďalších. Po ukončení štúdia začal ako moderátor a žurnalista na voľnej nohe spolupracovať aj s rôznymi mediálnymi inštitúciami v Británii (The Quietus, či Resonance FM) a na Slovensku (rádio Devín, SME). V 2013 sa z Londýna odsťahoval do Prahy, kde pôsobil ako divadelný manažér v International School of Prague. Teraz sa teší, že môže zúročiť všetky svoje skúsenosti a zároveň ďalej profesionálne rásť v Kultúrno-kreatívnom centre Hviezda v jeho rodnom kraji. 

Júlia Straková

manažér pre rozvoj Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Júlia prišla do Hviezdy na pozíciu manažérky pre rozvoj. Projektové skúsenosti nadobudla ako Manažér Rastového programu v Národnom podnikateľskom centre Trenčín, kde bolo jej úlohou podporovať malých a stredných podnikateľov. Organizáciou školení, workshopov, či prepájaním klientov s odborníkmi pomáhala v expanzii ich biznisu na domácom trhu. Vyštudovala masmediálnu komunikáciu v Trnave a v predchádzajúcich zamestnaniach sa venovala aj obchodu a akvizíciám. Jej najväčšou záľubou sú knihy, ktoré číta pri každej možnej príležitosti, hudba a vysokohorská turistika. Zdolala Gerlach, Lomničák, či Vysokú v Tatrách, vďaka čomu si pravidelne okysličuje krv, za ktorej darovanie získala už striebornú Janského plaketu. Je komunikatívna, vtipná a snaží sa hľadať riešenia.

Alexandra Gavendová 

manažérka sociálnych médií Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Alexandra vyštudovala manažment podniku na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Vždy sa chcela venovať marketingu a nové média ju vyslovene bavia. Skúsenosti s prácou na sociálnych sieťach, tvorbou obsahu a copywritingom získala v redakcii Trenčianskeho Štandardu. V našom tíme zodpovedá za komplet online aj offline kampane a pomáha grafikom pri príprave vizuálov. Jej kreatívny talent prenáša aj do výtvarného umenia, keďže vo voľnom čase rada kreslí. Ako mladý a aktívny človek nikdy nepovie nie žiadnej výzve a do tímu vniesla veľa pozitívnej energie a nových nápadov. 

Jaroslav Lacko 

programový manažér Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Jaroslav je jedným z najdlhšie pôsobiacich členov tímu Hviezda. Na projekte sa podieľal už počas školy. Na vysokej škole študoval dizajn a marketing a počas štúdia sa naviac venoval výrobe dizajnových drevených módnych doplnkov a doplnkov z kože. Pod jeho rukami vznikali rôzne štýlové opasky, motýliky, či kabelky. V rámci svojej kariéry pôsobil aj ako kreatívny manažér v známej spoločnosti GoMerch. Spojenie jeho manažérskych a kreatívnych schopností ho priam predurčili na pozíciu Programového manažéra Kultúrno-kreatívneho centra Hviezda. Do jeho kompetencie spadajú vzdelávacie aktivity centra vo forme workhopov a na starosti má aj kreatívne ateliéry. 

Martin Potočný 

správca budovy Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Pochádza z Trnavy a už viac ako 20 rokov žije v Trenčíne. Po ukončení štúdia zootechniky na SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Trnave, študoval na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Venoval sa podnikaniu. Ozvučovaniu kultúrnych podujatí sa venuje viac ako 30 rokov, ale najviac sa tomu začal venovať v Trenčíne. Jeho domovským divadlom je Divadlo Normálka. Neskôr rozbehol spoluprácu aj s Mestským divadlom Trenčín. Je súčasťou aj Túlavého divadla. Od roku 2008 začal ozvučovať kultúrne podujatia pre mesto Trenčín. Nastúpil na Útvar kultúry, ktorý sídlil v kine Hviezda, kde pôsobil ako údržbár a neskôr ako správca, keďže pozícia zvukára vtedy neexistovala. V súčasnosti pôsobí ako zvukový technik, osvetľovač a správca KKC Hviezda.  

Martin Kurpel

správca techniky Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Ďalším členom nášho hviezdneho tímu je Martin, ktorý na Hviezde pôsobil už pred jej rekonštrukciou, od roku 2016. Narodil sa v roku 1988 v Trenčíne, kde aj vyštudoval Strednú odbornú školu letecko-technickú odbor mechanik – elektrotechnik. Po škole pracoval na viacerých pozíciách v obore, čo mu umožnilo nabrať rôznorodé skúsenosti potrebné pre jeho súčasné povolanie. Od elektromontéra automatizovaných liniek v gumárenskom priemysle až po elektrikára-údržbára vo výrobe. Už od detstva sa zaujímal o kvalitnú hudbu a elektroniku. Vždy ho bavilo naučiť sa opravovať rôzne typy elektroniky. Ak vo Hviezde vyskočí akýkoľvek technický problém, Martin vždy vie, čo robiť.  

Jaroslav Turek

koordinátor programov/AV technik Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Jaro sa narodil v Trenčíne kde aj celý život žije. Po absolvovaní strednej odbornej školy strojárskej sa venoval servisu obrábacích a CNC strojov. Jeho zručnosti však siahajú ďaleko za rámec jeho formálneho vzdelania. Jaro je vášnivým zberateľom starých gramofónov a platní. Jeho ruky oživili mnohé kúsky starého nábytku a spotrebnej elektroniky a svoju zručnosť uplatňuje aj pri výrobe nábytku na mieru. Zvučeniu a osvetľovaniu rôznych akcií a podujatí sa venuje už 15 rokov a to aj vo svojom voľnom čase. Je nielen pracovitý, ale aj priateľský a veselý človek, ktorý prispieva ku kvalite našich podujatí a spokojnosti návštevníkov Hviezdy. 

Michal Večeřa 

vedúci kreatívnej dielne Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Narodil sa v roku 1980 v Žiline. Vyštudoval audiovizuálne média na AU v Banskej Bystrici a neskôr filmový strih na FAMU v Prahe. Od roku 2006 pôsobil v mediálnom a televíznom priemysle prevažne v Českej republike. Pracoval na pozíciách kamerového technika, kameramana a strihača pre rôzne produkčné štúdiá a hlavné televízie v ČR aj SR. Podieľal sa na výrobách reklám, publicistiky, seriálov, videoklipov, edukačných a dokumentárnych filmov. Pracoval v profesionálnych produkčných štúdiách a ateliéroch. Má rád kreatívnu prácu s ľuďmi a s profesionálnou technikou. Rád vám odovzdá svoje skúsenosti a pomôže s realizáciou vašich nápadov na profesionálnych strojoch v našich kreatívnych dielňach. 

Martina Slivková 

produkčná Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Hudobná novinárka a produkčná KKC Hviezda. Vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Práca v regionálnych rádiách ju nasmerovala k hudbe, ktorá sa stala hlavným centrom jej profesionálneho záujmu. Je dlhoročná spolupracovníčka Hudba.sk a pracovala ako redaktorka kultúrnej redakcie denníka Pravda. Okrem kultúry sa zaujíma aj o úspešné príbehy v biznise, ktoré písala pre Forbes Slovensko. Do KKC Hviezda prišla so zámerom „Poďme robiť pekné veci!“ . 

Paulína Šávoltová

produkčná Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Hoci je Paulína najmladšou členkou nášho Hviezdneho tímu, už stihla nabrať cenné skúsenosti s produkčnými činnosťami, a to vďaka práci pre Trenčín 2026. Vyštudovala Gymnázium Ľudovíta Štúra v Trenčíne a momentálne dokončuje bakalárske štúdium politológie na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Jej záujem o organizovanie podujatí ju priviedol na pozíciu produkčnej do Hviezdy, kde svojou energiou a entuziazmom motivuje tím a vždy hľadá nové a inovatívne spôsoby, ako oživiť kultúrny život v Trenčíne. Keď sa práve nevenuje práci alebo štúdiu, rada trávi čas s priateľmi, ide na dobrý koncert a užíva si život naplno.

Michaela Třetinová

vedúca kancelárie vedenia Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Michaela je ústretová, pozitívna a energická osoba, s dynamickým nábojom, so záujmami o históriu, archeológiu, folklór, praktikujúca športový šerm dlhým mečom, pravidelný darca krvi a milovník cestovania a spoznávania nových kultúr a ľudí. Študovala zaujímavé odbory muzeológiu a archeológiu a robila sprievodkyňu v cestovnej kancelárii BUBO. Jej osobnosť a skúsenosti sú ideálnou kombináciou pre prácu vedúcej kancelárie. Michaela má vždy všetko plne pod kontrolou, vie čo sa deje na všetkých miestach v organizácii a zároveň je kontaktnou osobou pre našich účastníkov workshopov, ktorým vždy ochotne pomáha s administratívnymi úkonmi a zložitými prihláškami. Vždy doťahuje veci do konca a je nenahraditeľnou súčasťou nášho tímu.