Tím Hviezda

Juraj Benda 

manažér Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda 

Už počas štúdií BA Film & Média na Birkbeck College, University of London, Juraj simultánne fungoval ako produkčný v The King’s Head Theatre, kde zorganizoval desiatky pamätných koncertov. Ako stage manažér tiež spolupracoval s niekoľkými londýnskymi divadlami, čo mu prinieslo inšpiratívne kooperácie s viacerými renomovanými osobnosťami britskej divadelnej scény, ako napríklad Maureen Lipman („Women“ v The King’s Head Theatre), alebo Katy Manning („Me & Jezebel“ v The New End Theatre) a mnoho ďalších. Po ukončení štúdia začal ako moderátor a žurnalista na voľnej nohe spolupracovať aj s rôznymi mediálnymi inštitúciami v Británii (The Quietus, či Resonance FM) a na Slovensku (rádio Devín, SME). V 2013 sa z Londýna odsťahoval do Prahy, kde pôsobil ako divadelný manažér v International School of Prague. Teraz sa teší, že môže zúročiť všetky svoje skúsenosti a zároveň ďalej profesionálne rásť v Kultúrno-kreatívnom centre Hviezda v jeho rodnom kraji. 

Júlia Straková

manažér pre rozvoj Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Júlia prišla do Hviezdy na pozíciu manažérky pre rozvoj. Projektové skúsenosti nadobudla ako Manažér Rastového programu v Národnom podnikateľskom centre Trenčín, kde bolo jej úlohou podporovať malých a stredných podnikateľov. Organizáciou školení, workshopov, či prepájaním klientov s odborníkmi pomáhala v expanzii ich biznisu na domácom trhu. Vyštudovala masmediálnu komunikáciu v Trnave a v predchádzajúcich zamestnaniach sa venovala aj obchodu a akvizíciám. Jej najväčšou záľubou sú knihy, ktoré číta pri každej možnej príležitosti, hudba a vysokohorská turistika. Zdolala Gerlach, Lomničák, či Vysokú v Tatrách, vďaka čomu si pravidelne okysličuje krv, za ktorej darovanie získala už striebornú Janského plaketu. Je komunikatívna, vtipná a snaží sa hľadať riešenia.

Alexandra Gavendová 

marketingová pracovníčka Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Alexandra je najmladšou členkou nášho hviezdneho tímu. Vyštudovala manažment podniku na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Vždy sa chcela venovať marketingu a nové média ju vyslovene bavia. Skúsenosti s prácou na sociálnych sieťach, tvorbou obsahu a copywritingom získala v redakcii Trenčianskeho Štandardu. V našom tíme zodpovedá za komplet online aj offline kampane a pomáha grafikom pri príprave vizuálov. Jej kreatívny talent prenáša aj do výtvarného umenia, keďže vo voľnom čase rada kreslí. Ako mladý a aktívny človek nikdy nepovie nie žiadnej výzve a do tímu vniesla veľa pozitívnej energie a nových nápadov. 

Jaroslav Lacko 

programový manažér Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Jaroslav je jedným z najdlhšie pôsobiacich členov tímu Hviezda. Na projekte sa podieľal už počas školy. Na vysokej škole študoval dizajn a marketing a počas štúdia sa naviac venoval výrobe dizajnových drevených módnych doplnkov a doplnkov z kože. Pod jeho rukami vznikali rôzne štýlové opasky, motýliky, či pracky. V rámci svojej kariéry pôsobil aj ako kreatívny manažér v známej spoločnosti GoMerch. Spojenie jeho manažérskych a kreatívnych schopností ho priam predurčili na pozíciu Programového manažéra Kultúrno-kreatívneho centra Hviezda. Do jeho kompetencie spadajú vzdelávacie aktivity centra vo forme workhopov a starostlivosť o vybavenie kreatívnych ateliérov. 

Radoslav Jánoš 

grafik a správca webstránky  

Radoslav sa aktívne venuje výpočtovej technike už od strednej školy. Počas štúdia na STU Trnava sa začal intenzívne venovať aj počítačovej grafike a DTP. Praktické skúsenosti získal vďaka práci v niekoľkých reklamných agentúrach a taktiež pôsobením v komerčnej tlačiarni v trenčianskom regióne. Od roku 2004 pracuje pre mesto Trenčín na pozícii hlavného grafika. Stál pri dôležitom procese implementácie novej vizuálnej identity mesta Trenčín. Bol taktiež členom tímu, ktorý mal za úlohu zrealizovať kompletný redizajn webovej stránky mesta Trenčín. Tá následne získala niekoľko ocenení v súťaži Zlatý erb. Stál pri zrode stránky visit.trencin.sk a vytváral imidž mesta vo virtuálnom svete sociálnych sietí. Pre jeho inovátorský pohľad na vývoj grafiky a neustále sledovanie nových technológií je neoceniteľnou súčasťou  nášho hviezdneho tímu. 

Martin Potočný 

správca budovy Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Pochádza z Trnavy a už viac ako 20 rokov žije v Trenčíne. Po ukončení štúdia zootechniky na SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Trnave, študoval na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Venoval sa podnikaniu. Ozvučovaniu kultúrnych podujatí sa venuje viac ako 30 rokov, ale najviac sa tomu začal venovať v Trenčíne. Jeho domovským divadlom je Divadlo Normálka. Neskôr rozbehol spoluprácu aj s Mestským divadlom Trenčín. Je súčasťou aj Túlavého divadla. Od roku 2008 začal ozvučovať kultúrne podujatia pre mesto Trenčín. Nastúpil na Útvar kultúry, ktorý sídlil v kine Hviezda, kde pôsobil ako údržbár a neskôr ako správca, keďže pozícia zvukára vtedy neexistovala. V súčasnosti pôsobí ako zvukový technik, osvetľovač a správca KKC Hviezda.  

Martin Kurpel

správca techniky Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Ďalším členom nášho hviezdneho tímu je Martin, ktorý na Hviezde pôsobil už pred jej rekonštrukciou, od roku 2016. Narodil sa v roku 1988 v Trenčíne, kde aj vyštudoval Strednú odbornú školu letecko-technickú odbor mechanik – elektrotechnik. Po škole pracoval na viacerých pozíciách v obore, čo mu umožnilo nabrať rôznorodé skúsenosti potrebné pre jeho súčasné povolanie. Od elektromontéra automatizovaných liniek v gumárenskom priemysle až po elektrikára-údržbára vo výrobe. Už od detstva sa zaujímal o kvalitnú hudbu a elektroniku. Vždy ho bavilo naučiť sa opravovať rôzne typy elektroniky. Ak vo Hviezde vyskočí akýkoľvek technický problém, Martin vždy vie, čo robiť.  

Jaroslav Turek

koordinátor programov/AV technik Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Jaro sa narodil v Trenčíne kde aj celý život žije. Po absolvovaní strednej odbornej školy strojárskej sa venoval servisu obrábacích a CNC strojov. Jeho zručnosti však siahajú ďaleko za rámec jeho formálneho vzdelania. Jaro je vášnivým zberateľom starých gramofónov a platní. Jeho ruky oživili mnohé kúsky starého nábytku a spotrebnej elektroniky a svoju zručnosť uplatňuje aj pri výrobe nábytku na mieru. Zvučeniu a osvetľovaniu rôznych akcií a podujatí sa venuje už 15 rokov a to aj vo svojom voľnom čase. Je nielen pracovitý, ale aj priateľský a veselý človek, ktorý prispieva ku kvalite našich podujatí a spokojnosti návštevníkov Hviezdy. 

Michal Večeřa 

vedúci kreatívnej dielne Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Narodil sa v roku 1980 v Žiline. Vyštudoval audiovizuálne média na AU v Banskej Bystrici a neskôr filmový strih na FAMU v Prahe. Od roku 2006 pôsobil v mediálnom a televíznom priemysle prevažne v Českej republike. Pracoval na pozíciách kamerového technika, kameramana a strihača pre rôzne produkčné štúdiá a hlavné televízie v ČR aj SR. Podieľal sa na výrobách reklám, publicistiky, seriálov, videoklipov, edukačných a dokumentárnych filmov. Pracoval v profesionálnych produkčných štúdiách a ateliéroch. Má rád kreatívnu prácu s ľuďmi a s profesionálnou technikou. Rád vám odovzdá svoje skúsenosti a pomôže s realizáciou vašich nápadov na profesionálnych strojoch v našich kreatívnych dielňach. 

Martina Slivková 

produkčná Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Hudobná novinárka a produkčná KKC Hviezda. Vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Práca v regionálnych rádiách ju nasmerovala k hudbe, ktorá sa stala hlavným centrom jej profesionálneho záujmu. Je dlhoročná spolupracovníčka Hudba.sk a pracovala ako redaktorka kultúrnej redakcie denníka Pravda. Okrem kultúry sa zaujíma aj o úspešné príbehy v biznise, ktoré písala pre Forbes Slovensko. Do KKC Hviezda prišla so zámerom „Poďme robiť pekné veci!“ . 

Michaela Třetinová

vedúca kancelárie vedenia Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Michaela je ústretová, pozitívna a energická osoba, s dynamickým nábojom, so záujmami o históriu, archeológiu, folklór, praktikujúca športový šerm dlhým mečom, pravidelný darca krvi a milovník cestovania a spoznávania nových kultúr a ľudí. Študovala zaujímavé odbory muzeológiu a archeológiu a robila sprievodkyňu v cestovnej kancelárii BUBO. Jej osobnosť a skúsenosti sú ideálnou kombináciou pre prácu vedúcej kancelárie. Michaela má vždy všetko plne pod kontrolou, vie čo sa deje na všetkých miestach v organizácii a zároveň je kontaktnou osobou pre našich účastníkov workshopov, ktorým vždy ochotne pomáha s administratívnymi úkonmi a zložitými prihláškami. Vždy doťahuje veci do konca a je nenahraditeľnou súčasťou nášho tímu.