Kategória:

Aké budú nové priestory v Kultúrno-kreatívnom centre Hviezda?

Aké budú nové priestory v Kultúrno-kreatívnom centre Hviezda?
Publikované: 16. 8. 2023, 09:14
admin
Upravené: 4. 9. 2023, 08:06

Hviezda ako Kultúrno-kreatívne centrum (KKC) ponúkne väčšie možnosti využitia ako ponúkala v minulosti. Niektoré priestory svoj účel nezmenili, sú však vynovené a doplnené o moderné technológie, ktoré reflektujú na požiadavky súčasnej doby. Ďalšie priestory sú naopak úplné novinky a skvele dopĺňajú komplexnosť využitia Hviezdy tak, aby si tam návštevníci a kreatívni ľudia našli všetko, čo naozaj potrebujú.

Prízemie 

Na prízemí budovy zostáva k dispozícii Veľká sála, vybavená novým pohodlným sedením, klimatizáciou a najmodernejšími audiovizuálnymi technológiami. Na menšie podujatia bude Malá sála, bývalá „zrkadlovka“, ktorá bude okrem svojho pôvodného účelu slúžiť aj ako koncertná sála. Okrem zrkadiel tu nájdete aj mobilné pódium, scénické svetlá, zvukovú aparatúru a réžiu. Na prízemí poslúži návštevníkom aj foyer so šatňou a Kaviareň/Klub, kde taktiež nájdete pódium, scénické svetlá a zvukovú aparatúru.

Prvé poschodie

Na prvom poschodí je prístup na balkón, patriaci k Veľkej sále. Novinkou je Galéria/showroom, ktorý bude slúžiť predovšetkým pre diela vytvorené účastníkmi workshopov organizovaných naším Kultúrno–kreatívnym centrom, ako aj na prednášky a výstavy diel umelcov, či už prostredníctvom vzdelávacích podujatí alebo tematicky v nadväznosti na aktivity KKC Hviezda. Ďalej je tu k dispozícii Učebňa, teda miestnosť pre vzdelávanie, vybavená projektorom, stolmi a stoličkami pre maximálne 29 ľudí.

Druhé poschodie

Druhé poschodie ponúkne priestor pre Coworking, flexibilné kancelárske prostredie pre 7 nezávislých pracovníkov v kultúrno-kreatívnom priemysle. Hybridlab bude vybavený profesionálnou technikou pre grafické práce, produkciu a postprodukciu audiovizuálnych diel, ale napríklad aj 3D tlačiarňou, 3D skenerom, plotrom a rôznou elektrotechnikou. Univerzálny Ateliér bude miestnosťou na vzdelávacie a umelecké aktivity. Vybavený je QLED obrazovkou, flipchartom a stolmi a stoličkami pre 6 ľudí. 

Suterén

Najväčšiu novinku ukrýva suterén budovy. Okrem Tanečného štúdia vybavenéhozrkadlami, projektorom a zvukovou aparatúrou, situovaného pod priestormi Kaviarne/Klubu, pribudla aj nová Kreatívna dielňa/Fablab. Ide o 3 priestory v suteréne budovy, vybavené nielen dielenským náradím na obrábanie, dreva, kovu alebo textilu ale aj sofistikovanými technológiami a drahými strojmi, ako napríklad 3-osý a 5-osý obrábací stroj, 3 rezacie a gravírovacie lasery, formovačka plastu alebo šijací a vyšívací stroj.

Ak máte záujem využívať niektorý z priestorov pre svoje aktivity, prosíme o vyplnenie krátkeho formulára, aby sme vás vedeli zaradiť do nášho harmonogramu využívania priestorov.

Pre podrobnejšie informácie o jednotlivých priestoroch a cenách prenájmov prikladáme dokument obsahujúci bližší popis miestností a cenník krátkodobých a jednorazových prenájmov.

Najnovšie články