Kategória:

Ako bude fungovať Hviezda po rekonštrukcii?

Ako bude fungovať Hviezda po rekonštrukcii?
Publikované: 29. 11. 2022, 14:12
Radoslav Jánoš
Upravené: 7. 8. 2023, 15:27
Z bývalého Kina Hviezda bude čochvíľa moderný multifunkčný priestor s oficiálnym názvom Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda.

Na otázku ako bude fungovať po rekonštrukcii za viac ako 7,5 milióna eur, ktoré mesto získalo z eurofondov, odpovedá manažér Hviezdy Juraj Benda:

“Okrem kultúrnych podujatí rôznych žánrov, na ktoré bola verejnosť v tomto priestore zvyknutá, budú sa vo Hviezde po novom konať aj rôzne vzdelávacie programy, praktické prednášky, workshopy a podobne. Tieto programy budú, vzhľadom na povahu grantu získaného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja sprostredkovaného Ministerstvom kultúry SR, zamerané na kreatívny priemysel. Konkrétne napríklad pôjde o grafický dizajn, programovanie, produkciu, podcastovú réžiu a strih, publicistiku, remeselné dielne, ale aj živé či vizuálne umenie.

Aj keď hlavným cieľom bude pripravovať účastníkov programov na prácu v kreatívnych odvetviach, priestory centra budú v rámci kapacity prístupné pre všetkých záujemcov. Na svoje si tak prídu aj amatérski nadšenci, ktorí sa chcú venovať svojmu hobby, ale aj ľudia, ktorí chcú objavovať svoje doteraz nepoznané talenty či vášne.

Všetky tieto a mnohé ďalšie služby bude zrekonštruovaná Hviezda ponúkať vo vynovených a flexibilných priestoroch. Okrem hlavnej a zrkadlovej sály pôjde predovšetkým o otvorené ateliéry a dielne, zamerané najmä na audiovizuálne a vizuálne umenie, ako aj na technickejšie disciplíny, ako napríklad výpočtové technológie, alebo dielne Fablab, s bohatým príslušenstvom zahŕňajúcim napríklad CNC frézy, lasery, robotické rameno, vákuové formovanie a podobne. Ďalej budú k dispozícii aj zdieľané kancelárie (coworking), učebňa, tanečné štúdio, klub, kaviareň a v neposlednej miere aj výstavné priestory.”


Tento článok bol originálne zverejnený na stránke mesta Trenčín v časti Hviezdne workshopy a aktuality.

Najnovšie články

Chceš si prenajať Malú sálu v KKC Hviezda za zľavnené ceny?

Čítať viac

Chceš si prenajať Tanečné štúdio v KKC Hviezda za zľavnené ceny?

Čítať viac