Kategória:

Hviezdna brána do umeleckého sveta

Publikované: 8. 3. 2024, 15:04
alexandra.gavendova
Upravené: 12. 3. 2024, 08:25

Navštívili sme Školu umeleckého priemyslu v Trenčíne s cieľom zvýšiť povedomie o  Hviezde. Študentom sme predstavili naše centrum, jeho aktivity a možnosti, ktoré by mohli využívať, aby si rozšírili svoje profesijné zručnosti.

Prezentovali sme najmä priestory a techniku, kde sa sústredí vzdelávanie – Kreatívne dielne, FabLab, Hybridlab a foto-video ateliéry.

Priamo na mieste sme predviedli aj malú časť profesionálneho foto-video vybavenia Hviezdy, ktoré budú môcť využívať aj študenti na plánovaných workshopoch.

Už čoskoro zverejníme na stránke hviezda.eu otvorenú výzvu. Určená je pre všetkých, ktorí by chceli technológie a techniku Hviezdy využívať, alebo si chcú zlepšiť svoje zručnosti napríklad v softvéroch ako Adobe InDesing, Adobe Illustrator, či strihovom programe DaVinci Resolve.

Aby sme vedeli lepšie prispôsobiť ponuku vzdelávania potrebám mladých kreatívcov, študenti nám vyplnili dotazníky, kde mohli vyjadriť svoj záujem o konkrétne workshopy, prednášky a aktivity.

V študentoch vidíme veľký potenciál. KKC Hviezda je miestom, ktoré im dokáže dať priestor a potrebné vybavenie pre realizáciu vlastných nápadov. Tešíme sa, že im môžeme pomôcť rozvíjať kreativitu a umelecké talenty.

Najnovšie články