Kategória:

Letné školy – Umelá inteligencia v Kultúrno-kreatívnom priemysle

Letné školy – Umelá inteligencia v Kultúrno-kreatívnom priemysle
Publikované: 16. 7. 2024, 08:27
alexandra.gavendova
Upravené: 19. 7. 2024, 13:44
Workshopy v rámci Letných škôl prebiehajú súčasne. Z toho dôvodu je možné príhlasiť sa iba na jeden z nich.

26. 30. 8. 2024

Počas posledného augustového týždňa sa ponoríme do sveta workshopov prostredníctvom umelej inteligencie a jej prepojenia s kultúrno-kreatívnym priemyslom. Zúčastnite sa bezplatného workshopu z oblasti, ktorá vás zaujíma a naučte sa  ako AI ovplyvňuje rôzne umenia a kreatívu, od hudby, videa, fotografie až po dizajn.

V tomto praktickom workshope si vyskúšate, ako kombinovať Photoshop, umelú inteligenciu alebo Midjourney pri tvorbe jedinečných fotografií. Lektori: Radovan Stoklasa, Peter Marek.

Na  workshope Video s AI budeme točiť video podľa scenára umelej inteligencie a následne ho upravovať v DaVinci Resolve. Okrem toho že sa zlepšíš v tvorbe a postprodukcii videí a naučíš sa, ako funguje umelá inteligencia pri tvorbe scenárov.  Lektori: Martin Kotrha, Sebastián Moravčík.

Nechajte sa vtiahnuť do komiksového sveta na workshope pod odborným vedením Martina Plška, ktorý vás prevedie dizajnovaním postáv a prostredia podľa autorského príbehu. Účastníci workshopu budú mať k dispozícii grafické tablety Wacom Cintiq.

Či si začiatočník alebo mierne pokročilý, tento workshop s lektorom Filipom Ovádkom je určený pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť efektívne pracovať s InDesignom a zároveň sa zoznámiť s praktickým využitím umelej inteligencie v tomto grafickom programe.

Zažite pútavý workshop, kde sa naučíte streamovať ako profík. Spoznajte technické detaily, prácu s Vmixom a vyskúšate si streamovať reálnu konferenciu o umelej inteligencii. Lektorom bude skúsený Lukáš Lehocký.

Hľadáte kreatívny workshop, v ktorom sa naučíte kresliť a tvoriť drevené šperky s laserom? Potom je tento workshop presne pre vás. Bez ohľadu na skúsenosti sa naučíte pracovať s programom Illustrator a laserom. Vytvoríte si originálne šperky od návrhu až po finálne úpravy. Lektori: Peter Štuller, Jaroslav Lacko.

Najnovšie články