Kategória:

Divadlo Aréna – Írska Kliatba

24. 5. 2024 19:00 Vstupné 20/22€ Predpredaj Divadlo

Divadlo Aréna prichádza s komédiou – Írska Kliatba. Írska kliatba je veľká komédia o malých problémoch s úprimným pohľadom na tabuizované aspekty mužskej identity, ktorá vás rozosmeje tak, že vám vyrazí dych!

Joseph – úspešný právnik a otec dvoch dcér. Stephen – atraktívny, vtipný a inteligentný policajt. Rick – mladý, perspektívny študent a aktívny športovec. A otec Kevin – obľúbený a rešpektovaný pastor vo farnosti kdesi na Manhattane. Okolo nich New York – najvzrušujúcejšie miesto sveta. Big Apple.

Kde by mohol byť problém? Aký by títo muži mohli vôbec mať problém? Odpoveď na túto otázku je za hranicou vašej predstavivosti.

Každý z nás má niečo, čo na sebe neznáša. A títo muži tiež. A je to obrovské. Každý týždeň sa musia stretnúť, aby o tom mohli hovoriť. Je to pre nich otázka života a smrti.

Čo robí muža mužom?

Najtabuizovanejší aspekt mužskej identity analyzovaný s takou úprimnosťou a otvorenosťou, že vám to vyrazí dych. Na ten vám však pri záchvatoch smiechu nezostane čas. Írska kliatba to je veľká komédia o malých problémoch. Írska kliatba mala v Divadle Aréna európsku premiéru za účasti autora Martina Casellu. Oceňovaný newyorský dramatik, pedagóg a herec Martin Casella pracoval okrem iného ako asistent Stevena Spielberga.

Predstavenie trvá 1 hod. 30 min. bez prestávky

Tvorcovia:

Autor: Martin Casella

Réžia: Juraj Bielik

Preklad: Jozef Timčák, Natália Feketová

Dramaturgia: Zuzana Šajgalíková

Scéna a kostýmy: Zuzana Formánková

Masky: Juraj Steiner

Hrajú:

Rick Baldwin: Braňo Deák

Joseph Flaherty: Ján Jackuliak

Stephen Fitzgerald: Marek Majeský

Kevin Shaunessy: Martin Hronský

Keiran Riley: Juraj Loj

Cena vstupenky: 20 € v predpredaji, 22 € na mieste

Vstupenky kúpite online, v Kultúrno-informačnom centre alebo priamo pred predstavením vo Hviezde.

Podobné podujatia