Kategória:

Knižná galaxia – Tomáš Forró: Spev sirén

5. 6. 2024 18:00 Vstupné 5/8€ Predpredaj Knižná galaxia

Prezentácia strhujúcej reportážnej knihy vás vezme na cestu do srdca ukrajinského konfliktu očami tých, ktorí ju zažívajú na vlastnej koži.

Pozývame vás na diskusiu s Tomášom Forróom a Vierou Dubačovou, s ktorými sa spoločne vydáme na cestu do srdca ukrajinského konfliktu.

Novinár a režisérka – obaja sú dlhodobo úzko spätí s dianím za našimi východnými hranicami.

Tomáš Forró je nezávislý reportér, ktorý sa zaoberá konfliktmi a krízovými oblasťami na celom svete. Tomáš pracuje na celej šírke frontovej línie, v bombardovaných mestách, medzi vojakmi v zákopoch i hladujúcimi civilmi odkázanými na humanitárnu pomoc. Z novinára sa postupne zmenil na humanitárneho dobrovoľníka a neskôr – na priameho účastníka bojových operácií.

Jeho nová reportážna kniha, ktorá práve vychádza vo Vydavateľstve Absynt, prináša doteraz neznáme udalosti a informácie ukazujúc príbeh ukrajinskej vojny z úplne novej perspektívy – bez servítky, bez pátosu a mýtov, ktorými je opradená.

Viera Dubačová je slovenská bábkoherečka, režisérka, manažérka kultúry, aktivistka a regionálna politička. Viera Dubačová od začiatku ruskej invázie opakovane cestuje do Ukrajiny, aby tu zachytávala a dokumentovala hrôzy vojny. Momentálne pripravuje celovečerný film o ženách vo vojne pod názvom Ruka na srdci. Prostredníctvom hlavnej ženskej postavy Iriny film dokumentuje situáciu vo vojnou zmietanej krajine.

Spolu s Luciou Štasselovou, ktorá bude diskusiu moderovať, sa aktívne angažuje v iniciatíve Mier Ukrajine.

Diskusiu organizuje Vydavateľstvo Absynt v spolupráci s organizáciou Adra, ktorá poskytuje humanitárnu pomoc ľuďom, ktorí sa v dôsledku rôznych katastrof ocitli v ohrození.

Cena vstupenky: 5 € v predpredaji, 8 € na mieste

Vstupenky kúpite online, v Kultúrno-informačnom centre alebo priamo pred predstavením vo Hviezde.

Podobné podujatia