Kategória:

Peter Lipa a Band + afterparty: Local Blood

2. 5. 2024 19:00 Vstupné 19/22€ Predpredaj Koncert

Legenda slovenského jazzu, Peter Lipa, ponúkne spolu so svojim bandom v rámci svojho tour 2024 určite to najlepšie pre svojich fanúšikov.

Nebudú chýbať hity ako Páni v najlepších rokoch, Prosperita, Maturantky, ale aj evergreeny, či bluesové songy, alebo úplne čerstvá Niekde som čítal z CD NOLA, ktorého polovica sa nahrávala v New Orleans. Je na čo sa tešiť.

Local Blood je post-punková kapela z Vilniusu v Litve.

V roku 2022 vydali Local Blood „Dystopian Disco“, svoje prvé LP, ktoré bolo veľmi pokrokové. Album „Dystopian Disco“ im priniesol nomináciu na najlepší rockový počin na M.A.M.A. (najväčšie odovzdávanie hudobných cien v Litve), no chalani už boli zaneprázdnení svojim novým projektom. Ten bol uvedený na trh v polovici novembra 2023 vo forme „Loverman“ – koncepčného albumu o kriminálnom romantizme Litvy zo začiatku 90. rokov. Obdobie, keď sa táto krajina po opätovnom získaní nezávislosti prispôsobovala novej realite a všetkým temným gangsterským veciam, ktoré s tým boli spojené.

LP ‚Loverman‘ malo premiéru na Europavox.com, CLASH, Bobe.me, post-punk.com a na mnohých ďalších zahraničných platformách. Miestna krv predstavila album naživo a zmenila Loftas (jedno z najlepších miest vo Vilniuse v Litve) na nočný klub s dvojitými vrcholmi – čo ukazuje, že pod ich nonšalantnosťou je veľa temnej irónie. Zdá sa, že všetko majú v krvi.

Prečo miestna krv? Všetci štyria chlapci vyrastali na jednej ulici. Príťažlivosť, ktorú vyžarujú, však nie je miestna. Local Blood sú pripravení na veľké veci – a je načase, aby ste ich objavili na ich prvom turné po Európe.

Cena vstupenky: 19 € v predpredaji, 22 € na mieste

Vstupenky na podujatie kúpite online, v Kultúrno-informačnom centre alebo priamo na mieste.

Local Blood

Podobné podujatia