Kategória:

Prieniky s Jergušom Oravcom a Jurajom Oravcom

14. 5. 2024 18:00 Vstupné 10/12€ Predpredaj Talkshow

Pozývame vás na  Prieniky  zábavnú talkshow, ktorá vytvára priestor pre vzájomné spoznávanie a zbližovanie sa. Pozvaní hostia sú výnimoční ľudia z oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, podnikania, športu a ďalších sfér nášho života. Neformálne zdieľajú s divákmi svoje osobné príbehy a skúsenosti, ktoré ich viedli k samostatnosti, kreativite a zodpovednosti.

Tentokrát to budú Prieniky rodinné: moderátor Ivan Ježík z Voices sa bude rozprávať s maliarom a grafikom Jurajom Oravcom a jeho synom, hudobníkom Jergušom Oravcom, ktorý bude zároveň aj hudobným hosťom.

Jerguš Oravec je spevák, multiinštrumentalista, textár, hudobný skladateľ a producent pochádzajúci z Trenčína. Známy je predovšetkým ako producent a gitarista skupiny The Youniverse, Le Payaco aj ako sólový spevák a interpret. Jeho tvorba je fúziou žánrov od blues, pop, garage rock, psychedelic rock, dirty funk až po elektro s atmosférou Pink Floyd, Jimiho Hendrixa, Franka Zappu, Deža Ursínyho a Jara Filipa. Vystupoval na festivaloch Sziget, Blues Alive Polsko, Pohoda či Grape. Má za sebou aj účinkovanie v niekoľkých televíznych reláciách a spolupracoval s mnohými umelcami, medzi nimi aj s Richardom Müllerom, Petrom Lipom, Ivanom Táslerom a Katarziou.

Juraj Oravec patrí k výrazným predstaviteľom súčasnej slovenskej výtvarnej scény. Prostredníctvom maľby, grafiky a kresby sa predstavil na mnohých samostatných i kolektívnych výstavách doma i v zahraničí, jeho tvorba je zastúpená vo viacerých slovenských a zahraničných galerijných i súkromných zbierkach. V monumentálne pôsobiacich i komorných maliarskych dielach veľmi kultivovane, ale zároveň spontánne rezonujú jeho pocity, záblesky príbehov, vrstvy myšlienok.

Ivan Ježík je spoluautorom a moderátorom Prienikov a podcastu Rozhovory Choices. S tímom Voices sa vrátil do rodného Trenčína, kde už niekoľko rokov pripravuje rôzne kultúrne a vzdelávacie aktivity. Záleží mu na tom, aby sa tu dobre žilo a aby sa sem mladí ľudia chceli vrátiť.

Cena vstupenky: 10 € v predpredaji, 12 € na mieste

Vstupenky na podujatie kúpite online, v Kultúrno-informačnom centre alebo priamo na mieste.

Podobné podujatia