Kategória:

Robert Pospiš a Martin Sillay - Piesne na dobrú noc

6. 7. 2024 20:00 Koncert

Hudobná dvojica Robert Pospiš & Martin Sillay 6. júla predstavia album Piesne na dobrú noc, ktorý je plný silných a rezonujúcich skladieb.

Rešpektovaná hudobná a producentská dvojica uvedie koncert z nového albumu „Piesne na dobrú noc“. Na albume hosťuje slovenská hudobná špička naprieč žánrami.

„Mali sme v hlavách nahrávku, ktorá by bola plná akustických nástrojov a pulzujúcich zvukov. Počet hostí sa vyvíjal postupne, až sme skončili pri najväčšom počte mien v našej diskografii. Z veľkej väčšiny ide o našich blízkych priateľov. Zvyšok tvoria osobnosti, s ktorými sme chceli spolupracovať už dlhšie a myslím si, že po tomto nahrávaní ich môžeme považovať za spriaznené duše“, vysvetľuje filozofiu hosťujúcich hudobníkov a hudobníčok Robert Pospiš. K spracovávaniu tradičných piesní majú Pospiš a Sillay mimoriadne blízko. Na úspešnej nahrávke Balady (2015) pracovali so slovenskými ľudovými piesňami, na albume Tales From My Diary (2014) ako súčasť zoskupenia Polajka zas s moravskými ľudovými motívmi Leoša Janáčka a tradičné motívy sa objavili aj na
pocte skladateľovi Jánovi Cikkerovi s názvom Cikker 105 (2017).

„Vždy sa snažíme o nový prístup. Chceli sme vytvoriť nahrávku, ktorá by fungovala ako brána k noci. Preto Piesne na dobrú noc. Naše pôvodné skladby sú pomiešané s ľudovými a vznikol tak nový hudobný svet,“ dopĺňa Martin Sillay.

Počas koncertu v Trenčíne sa s Robertom Pospišom a Martinom Sillayom predstavia aj niekoľkí hostia z albumu, účinkujúcich upresníme čoskoro.

Koncert bude prebiehať vonku v kontajnerovej inštalácii Metamorfóza vedľa Hviezdy.

Vstup zdarma.

Podobné podujatia