Kategória:

Prihlasovanie na hviezdny workshop Základy kresby, maľby a skicovanie

Prihlasovanie na hviezdny workshop Základy kresby, maľby a skicovanie
Publikované: 5. 5. 2023, 16:14
Radoslav Jánoš
Upravené: 16. 11. 2023, 10:17
Chceli by ste sa naučiť základy kresby a maľby? Vedieť si naskicovať reálny objekt, krajinu alebo nápad na nový produkt? Naučiť sa vnímať tvary, svetlo a miešať farby, aby ste ich vedeli lepšie preniesť do digitálneho prostredia?

Lektorom workshopu bude maliar Juraj Toman. Je skúseným lektorom a uznávaným trenčianskym umelcom, ktorý pôsobí nielen v umeleckom, ale aj akademickom prostredí viac ako 15 rokov. Je zakladajúcim členom nezávislého kreatívneho centra FOR MAAT v Trenčíne, kde pôsobí a tvorí vo svojom ateliéri.

Na hviezdny workshop Základy kresby, maľby a skicovanie sa môže prihlásiť každý, kto má viac ako 18 rokov alebo je študentom 4. ročníka strednej školy. Fyzická, ale aj právnická osoba, podnikateľ aj nepodnikateľ.

Naučíte sa:

 • Kresba:
  • základy kresby, zachytenie tvaru, kompozícia,
  • kresba predmetov kocky, kužeľa, gule, či valca, vyhodnocovanie vzájomných proporčných, objemových, či svetelných vzťahov z hľadiska kompozície.
 • Maľba:
  • začne sa tiež od základu – výberom námetu, tvorením kompozície a vyskúšate si miešanie základných farieb aplikovanom na systéme Ittenovho kruhu,
  • maľba v exteriéri aj ateliéri.
 • Skicovanie:
  • základy skicovania, zjednodušovanie tvaru, určovanie proporcií produktu a jeho design.

Absolventi kurzu získajú cennú analógovú skúsenosť, vďaka ktorej sa prehĺbi ich citlivosť na vnímanie svetla, tvarov a farieb v ich bezprostrednom okolí. Kurz má potenciál zlepšiť priestorovú inteligenciu a predstavivosť. Mnoho ľudí dnes trpí syndrómom vyhorenia, kreatívny priemysel nie je výnimkou. Kurz môže účastníkov inšpirovať k novým, sviežim cestám v ich profesijnom živote.

Predpokladaný začiatok: 17. júla o 9.00 h

Kapacita kurzu:  je maximálne 8 osôb.

Celkový rozsah: 35 hodín

Dokumenty na stiahnutie:
Výzva na predkladanie prihlášok – aktualizácia č. 1
Príloha číslo 12 – Výtvarné potreby na workshop
Prílohy

Podmienkou účasti je vyplnenie prihlášky a všetkých potrebných príloh a ich doručenie do 23. júna 2023 do 14:00 h,  podľa výzvy..

Ďalej je potrebné, aby si uchádzač zabezpečil a na kurz doniesol všetky potrebné výtvarné pomôcky špecifikované v prílohe č.12.

Ak sa vám zdá, že ide o príliš veľa dokumentov a máte problém s ich vyplnením alebo vytlačením, dohodnite si osobné stretnutie prostredníctvom e-mailu: hviezda@trencin.sk alebo na tel. č: 0911 046 629. Radi vám s tým pomôžeme. 
 
Táto výzva je určená pre fyzické aj právnické osoby.

Účastnícky poplatok: 0,- eur

Miesto konania: Ateliér FOR MAAT, Železničná 3, 911 01 Trenčín alebo v CKKP Hviezda, Kniežaťa Pribinu 197, 911 01 Trenčín

Prihláste sa najneskôr do 23. 6. 2023.

Integrovaný regionálny operačný program 2014 – 2022 je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionáneho rozvoja.


Tento článok bol originálne zverejnený na stránke mesta Trenčín v časti Hviezdne workshopy a aktuality.

Najnovšie články

Chceš si prenajať Malú sálu v KKC Hviezda za zľavnené ceny?

Čítať viac

Chceš si prenajať Tanečné štúdio v KKC Hviezda za zľavnené ceny?

Čítať viac