Kategória:

Prihláste sa na Hviezdny workshop Propagácia kultúrneho podujatia v médiách

Prihláste sa na Hviezdny workshop Propagácia kultúrneho podujatia v médiách
Publikované: 23. 6. 2023, 10:34
Radoslav Jánoš
Upravené: 6. 11. 2023, 10:22
Naučte sa základné pravidlá, ako pracovať s novinármi pri propagácii festivalu s Andreou Čurnou. Prihláste sa na ďalší workshop Kultúrno-kreatívneho centra KKC Hviezda.

Chcete zviditeľniť svoje kultúrne podujatie alebo festival a zlepšiť efektívnosť komunikácie s médiami? Nemali by ste chýbať na hviezdnom workshope Propagácia kultúrneho podujatia v médiách. Workshop povedie skúsená PR manažérka Andrea Čurná, ktorá sa stará o mediálne výstupy Celeste Buckingham, Roba Opatovského, Alana Murína či skupiny Elán. Stojí aj za propagáciou podujatí ako napríklad Art Film Fest či Topfest. V minulosti pracovala na produkcii a propagácii prvého ročníka LOVESTREAM Festivalu či minuloročného festivalu Divadelná Nitra.

Jednodňový workshop Propagácia kultúrneho podujatia v médiách je určený pre organizátorov festivalov – začínajúcich i skúsených, ktorí chcú svoju činnosť vykonávať profesionálnejšie, začínajúcich alebo junior PR manažérov (študenti, začínajúci, ktorí chcú získať základné informácie o práci PR manažéra počas festivalu alebo rozšíriť svoje vedomosti). O recept, ako dosiahnuť čo najlepšie výsledky v práci s novinármi, sa podelí počas workshopu Andrea.

Pri organizácii podujatia aj v súčinnosti s médiami sledujeme niekoľko základných cieľov – jednorázová návštevnosť podujatia (respektíve predaj na aktuálny ročník festivalu), budovanie značky festivalu či promotéra (dôveryhodnosť, kvalitné obsadenie a dramaturgia) a celková podpora zvýšenia záujmu o kultúru v spoločnosti. Spolu s tým súvisí aj vyplývajúci rast príjmov miest a obcí z cestovného ruchu, gastronómie a ďalších.

Umiestnenie kultúrneho podujatia v médiách je ovplyvnené na jednej strane priestorom, ktoré médiá ponúkajú pre kultúru na Slovensku ako celok, na strane druhej vzťahmi, ktoré majú organizátori podujatí vytvorené s novinármi a zástupcami médií. K pozitívnemu budovaniu vzťahov výraznou mierou pomáha pochopenie práce novinára a média, a tým pádom aj vytvorenie pracovného priestoru pre médiá na podujatí.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako spolupracovať s novinármi, ako budovať značku festivalu a ako pri organizácii podujatia nepohorieť, nemali by ste na tomto hviezdnom workshope chýbať.

Začíname: 23. 8. 2023 o 10.00 hod. v KKC Hviezda

Kapacita kurzu: je maximálne 20 osôb.

Celkový rozsah: 6 hodín

Podmienkou účasti je vyplnenie prihlášky a všetkých potrebných príloh. Ak sa vám zdá, že ide o príliš veľa dokumentov a máte problém s ich vyplnením alebo vytlačením, dohodnite si osobné stretnutie prostredníctvom e-mailu: hviezda@trencin.sk alebo na tel. č: 0911 046 629. Radi vám s tým pomôžeme.

Táto výzva je určená pre fyzické aj právnické osoby.

Účastnícky poplatok: 0,- eur

Miesto konania: Mestský úrad, Mierové nám. 1/2, 911 64 Trenčín, alebo CKKP Hviezda, Kniežaťa Pribinu 197, 911 01 Trenčín

Prihláste sa najneskôr do 10. 8. 2023

Dokumenty na stiahnutie:
Výzva na predkladanie prihlášok
Prílohy

Integrovaný regionálny operačný program 2014 – 2022 je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionáneho rozvoja.


Tento článok bol originálne zverejnený na stránke mesta Trenčín v časti Hviezdne workshopy a aktuality.

Najnovšie články

Chceš si prenajať Malú sálu v KKC Hviezda za zľavnené ceny?

Čítať viac

Chceš si prenajať Tanečné štúdio v KKC Hviezda za zľavnené ceny?

Čítať viac