Kategória:

Prihlasovanie na augustové letné školy v KKC Hviezda je spustené

Prihlasovanie na augustové letné školy v KKC Hviezda je spustené
Publikované: 14. 7. 2023, 11:26
Radoslav Jánoš
Upravené: 16. 11. 2023, 10:14
Rezervujte si v kalendári dátumy od 21. do 25. 8. 2023, pretože sme pre vás pripravili pokračovanie našich letných škôl. Aj tie budú plné workshopov, v rámci ktorých si budete môcť obohatiť svoje znalosti v oblastiach ako sú fotografia, grafika, produkcia a propagácia podujatí, či tvorba videí na sociálne siete.

Workshop – Propagácia kultúrneho podujatia v médiách je určený pre organizátorov festivalov (začínajúcich i skúsených) a pre PR manažérov. Týmto kurzom bude sprevádzať skúsená PR manažérka Andrea Čurná, ktorá stojí za propagáciou takých podujatí, ako Art Film Fest či Topfest.

Ak Vás zaujíma, ako zorganizovať divadelné predstavenie a chcete sa naučiť procesy od finančného nastavenia, hľadania zdrojov pre podporu vytvorenia inscenácie, cez marketing, produkciu až po uvedenie na trh, môžete sa prihlásiť na workshop – Organizácia divadelného predstavenia. Lektormi budú kultúrny manažér Alexander Kmeť a divadelný režisér Anton Šulík.

Ďalší hviezdny workshop – Organizovanie hudobného podujatia je určený pre organizátorov podujatí, kapely, ale aj samotných interpretov, ktorí plánujú usporiadať vlastné koncertné turné. Ruku nad týmto kurzom bude držať Martin Noga, ktorý stojí za úspechom worldmusic festivalu Hudba sveta Žilina. Cieľom je vysvetliť kompletný proces zabezpečenia koncertu, prípravu turné, domácu aj zahraničnú hudobnú produkciu. Súčasťou workshopu bude živý koncert.

Sme radi, že vám môžeme ponúknuť aj druhé pokračovanie kurzu fotografie pod vedením dvoch fotografov Radovana Stoklasu a Petra Mareka. V auguste sa budeme venovať portrétovej a produktovej/eventovej fotografii. Ak patríte medzi tých, ktorí chcú svoje aktivity, produkty a služby zviditeľniť na sociálnych sieťach, odporúčame vám workshop pod vedením Petra Kotrhu.

Posledným otvoreným kurzom je grafická práca v programe Adobe InDesign. Tento hviezdny workshop bude viesť skúsený grafik Filip Ovádek.

Prihlasovanie na kurzy je možné do 7. augusta. Všetky kurzy sú zdarma.

Prosíme, prihlasujte sa len v prípade, ak skutočne môžete prísť, nakoľko by ste zbytočne blokovali miesto pre iného uchádzača. Metodika prihlasovania nám, žiaľ, neumožňuje pridať ďalších účastníkov po ukončení prihlasovania, tak buďme k sebe ohľaduplní.

Kurzy prebiehajú počas celého týždňa. Strava v podobe raňajok a obeda bude zabezpečená.

Tešíme sa na vás.


Tento článok bol originálne zverejnený na stránke mesta Trenčín v časti Hviezdne workshopy a aktuality.

Najnovšie články

Chceš si prenajať Malú sálu v KKC Hviezda za zľavnené ceny?

Čítať viac

Chceš si prenajať Tanečné štúdio v KKC Hviezda za zľavnené ceny?

Čítať viac