Kategória:

Trenčín sa mení aj na Pohode

Trenčín sa mení aj na Pohode
Publikované: 4. 7. 2023, 08:57
Radoslav Jánoš
Upravené: 7. 8. 2023, 16:40
Tešíme sa, že sme dostali príležitosť stretnúť sa s vami na tohtoročnom festivale Pohoda.

Svoje sily spojili Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda, Kreatívne centrum Trenčianskej univerzity a tím Trenčín 2026, aby návštevníčkam a návštevníkom festivalu dokázali, že v Trenčíne je sa na čo tešiť a že už teraz u nás vznikajú zaujímavé aktivity, do ktorých sa môžu zapojiť. Hľadajte stan “Trenčín sa mení”.

V Trenčíne a celom regióne sa rozbiehajú veľké zmeny. Ako si tím Trenčín 2026 predstavuje rok titulu Európskeho hlavného mesta kultúry v uliciach Trenčína? Pre ľudí na Pohode tím pripravil malú ochutnávku vo forme audioprechádzky po Trenčíne meste v roku 2026. Ak prídete, budete môcť poslať pohľadnicu, ktorá adresátovi príde až v  roku 2026. Bude nielen prekvapivou spomienkou na  tohoročnú Pohodu ale aj pozvánkou zažiť Trenčín ako centrum kultúrneho diania v  roku jeho titulu.

Kreatívne centrum FabLab Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka spúšťa na  jeseň prevádzku kreatívnych remeselných dielní. Okrem možnosti vyskúšať a použiť stroje na obrábanie a zváranie kovov, spracovanie plastov, dreva, keramiky či textilu, pomôže FabLab ľuďom aj naučiť sa, ako na to. Na Pohodu donesú vybavenie, ktoré by ste si domov nekúpili – ukážu vám technológiu 3D scanovania tváre a následne aj 3D tlač. Aj práve teraz na 3D tlačiarni tlačia veci do interaktívnej hry pre účastníkov a účastníčky festivalu.

Na Pohode uvidíte aj ukážku toho, čo sa chystá v zrekonštruovanej Hviezde, presnejšie v novom Kultúrno-kreatívnom centre Hviezda Príďte sa porozprávať o budúcnosti kultúrno-kreatívneho priemyslu v Trenčíne. 

Naše zázemie bude úplne v srdci festivalu blízko Café Kušnierik, v bunkovom priestore pre kultúru, ktorý vznikol pre OZ Naše Zálesíčko. Aj tento komplex zažijeme neskôr v Trenčíne. Po Pohode nám ho požičajú a bude ho využívať Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda.

Diskusia Trenčín sa mení

V piatok 7. júla o 10.15 hodine vás pozývame na spoločnú diskusiu s témou Trenčín sa mení, o tom, ako mestá budúcnosti vyzerajú dnes. Hosťami budú Juraj Benda, manažér Kultúrno-kreatívneho centra Hviezda, Lenka Kuricová, programová riaditeľka Trenčín 2026, Tomáš Hanulík, riaditeľ Kreatívneho centra Trenčianskej univerzityPeter Derevenec z občianskeho združenia Naše Zálesíčko

Koncerty

Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda v lete pripravuje Letnú hudobnú školu. Vďaka nej sa na Pohode tento rok predstavia aj mladé hudobné talenty Matus O. v piatok, od 12.45 do 13.45 h, a Anika Iris v sobotu, od 12.45 do 13.45 h. Využite príležitosť a príďte si ich vypočuť do Café Kušnierik. 

V rámci rovnakého pódia sme pre vás pripravili v spolupráci s výtvarníkmi z ForMaat iniciatívu Aj ty si Trenčín. Pomocou maľby, fotografie a audio – vizuálneho záznamu budeme zhotovovať portréty účastníkov tak, ako ich vidia umelci. 


Tento článok bol originálne zverejnený na stránke mesta Trenčín v časti Hviezdne workshopy a aktuality.

Najnovšie články

Chceš si prenajať Malú sálu v KKC Hviezda za zľavnené ceny?

Čítať viac

Chceš si prenajať Tanečné štúdio v KKC Hviezda za zľavnené ceny?

Čítať viac